بیداری اسلامی
 

ماهیت و حقیقت بیداری اسلامی چیست؟
پیام بیداری اسلامی یک چیز است و آن این که دوره حاکمیت استبداد بر ملت‌ها به سر آمده است و این مردم هستند که سرنوشت خود را به دست خواهند گرفت.

به گزارش اسلامیک مدیا، روزنامه اردنی الدستور، در تحلیلی نوشت : بهار عربی در حالی یک ساله شد که با همه رخدادهای  تلخ ، دستاوردهایی ارزشمند برای کشورهای انقلابی و درس‌هایی ارزشمندتر برای دیکتاتورهای دیگر کشورها به دنبال داشت.

با اطمینان می‌توان سالی که گذشت را سال بهار عربی نامید؛ سالی که انقلاب‌های عربی شعله‌ور شد، به طوری که هیچ‌کس نمی‌تواند تاثیر بهار عربی را در تظاهرات "وال استریت" و دیگر مخالفت های مردمی در اروپا و آمریکا انکار کند.

بهار عربی در نخستین سال خود دستاوردهای زیادی داشت و نشان داد که هیچ‌چیز نمی‌تواند جای آزادی و دموکراسی را پر کند؛ نشان داد که ملت‌های عرب برای همیشه ظلم و سرکوب را تحمل نمی‌کنند و با وجود گرسنگی و سلطه استبداد سرانجام فریاد خود را به گوش حاکمانشان و دیگر کشورها خواهند رساند. بهار عربی با انقلاب مردم تونس آغاز شد؛ زمانی که ملت تونس دیوارهای سکوت را شکست، بن علی و اطرافیانش را از تخت استبداد به پایین کشید و زمام امور را به دست گرفت تا خود برای تعیین سرنوشتش تصمیم‌گیری کند.

مردم تونس جان خود را در دست گرفتند و مسالمت‌آمیز بودن انقلابشان را فریاد زدند؛ فریادی که انقلابیون لیبی، مصر و یمن نیز آن را تکرار کردند.
این بهار ثابت کرد که تک‌روی، نظامی‌گری و تکیه بر نیروهای امنیتی کشور را به سوی جنگ داخلی و تجزیه می کشاند اما این وحدت ملی و گفت‌وگو میان اقشار مختلف است که کشور را از اختلاف نجات می دهد.

منبعhttp://islamic-awakening91.blogfa.com


نوشته شده در تاريخ دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۲ توسط بهناز فروزان